Merhaba değerli Engelsiz Eğitim takipçilerimiz. Yeni yılın ilk haftasına ait eğitim programımızı paylaşmadan önce, 2018 yılının ülkemize ve dünyamıza barış, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini ümit ediyor, daha engelsiz, eşit ve erişilebilir bir hayatta, güzel paylaşımlarda bir arada olmayı diliyoruz. Daha önceki duyurularımızdan da hatırlayacağınız üzere, Engelsiz Eğitimlerimiz bu yıl, Engelsiz Erişim Derneği’nin kendi TeamTalk sunucusunda gerçekleştiriliyor. Sunucuya bağlanabilmek için host adresi alanına: egitim.engelsizerisim.com kullanıcı adı ve şifre alanına ise engelsizegitim yazmanız gerekiyor. Tüm eğitimlerimizin saat 20:00’de başladığını da hatırlatıyor, yeni yılın ilk haftasına ait eğitim programını ve önceki haftaya ait eğitim kayıtlarını indirme bağlantılarını aşağıda paylaşıyoruz.

 

01-07 OCAK 2018 HAFTASI ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI

 

01 OCAK 2018 PAZARTESİ: YARATICI YAZARLIK TEKNİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

Eylem, eğitimine bir egzersiz çalışmasıyla devam ederek,  kursiyerlerinden, herhangi bir mekandaki iki dakikalık zaman dilimine ait duyulamlarını yazmalarını isteyecek.

02 OCAK 2018 SALI: PHP KODLAMA EĞİTİM PROGRAMI

Sarper, PHP türler ve değişken tanımlama kurallarını işleyecek.

03 OCAK 2018 ÇARŞAMBA: TEZENEDEN TELE DÖKÜLENLER EĞİTİM PROGRAMI

Burak, “Çalış” pozisyonlarını ve bağlama üzerinde temel akor kurulumlarını inceleyecek.

04 OCAK 2018 PERŞEMBE: HAFTANIN KONUSU EĞİTİM PROGRAMI

Elif, Kerim ve Selim Altınok kardeşlerle, görme engelli müzisyenlerin iş yaşamında edindikleri tecrübeleri, deneyimleri ve karşılaştıkları durumları konuşacak.

05 OCAK 2018 CUMA: SAKATLIK ÇALIŞMALARI EĞİTİM PROGRAMI

Engin ve Canan, orta çağdan sanayi devrimine, savaşlardan teknolojik dönüşüme deyin, toplumdaki sakatlık algısına tarihsel bir yolculuk yapacak.

06 OCAK 2018 CUMARTESİ: ERİŞİLEBİLİR MOBİL UYGULAMALAR EĞİTİM PROGRAMI

Ömer, teknik nedenlerden dolayı geçen hafta gerçekleştiremediği eğitimini bu hafta yapacak ve Audio Archery İOS ve Android uygulamalarını anlatacak.

07 OCAK 2018 PAZAR: ENGELSİZ ERİŞİM’DEN HUKUK NOTLARI EĞİTİM PROGRAMI

Sevda ve Sabit, Bileşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi’ni incelemeye devam edecek. Ardından, diğer uluslararası sözleşmelerde yer alan engellilik ve engele dayalı ayrımcılık konulu hükümlere gözatacak.

 

BİR ÖNCEKİ HAFTAYA AİT EĞİTİM KAYITLARINI İNDİRME BAĞLANTILARI

 

Eylem Yurtsever ile Yaratıcı Yazarlık Teknikleri Eğitimi

Elif Ünver ile Haftanın Konusu

Engin Yılmaz ve Canan Yücel ile Sakatlık Çalışmaları

Sarper Arıkan ile PHP Kodlama Eğitimi