El yapımı mancınık. Uygulanan kuvvetle ulaşılacak menzili karşılaştırmak için ip kullanılmış.

 

Merhaba Değerli Takipçilerimiz,
25.’sini gerçekleştireceğimiz yine çok farklı ve özel bir Kemal Özceyhan Semineriyle 29 Nisan 2017 Cumartesi günü sizlerle birlikte olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. M. Şahin BÜLBÜL, “Engelsiz STEM Eğitimi” konulu sunumuyla aramızda olacak.
Temel anlamda çocuk yaştan itibaren fen, matematik, mühendislik alanlarını teknolojik açıdan birleştirerek disiplinler arası yeni bir eğitim türü olan STEM, görme engelli çocukların erken dönemlerde bu alanlarda nasıl gelişebileceği ile ilgili çalışmalara eğilen Dr. M. Şahin BÜLBÜL'ün  toparladığı veriler doğrultusunda oluşturduğu uygulama yöntemlerinin sunumunu gerçekleştireceği seminerde katılımcılara aktarılacak.
• Sınıf içi ve sınıf dışı bilimsel araştırma fırsatları nelerdir?
• STEM için engellerin sınıflandırılması nasıl olmalıdır?
• Yavaş STEM eğitimi nedir?
• STEM Okuryazarlığı ve Derin STEM ne anlama gelir?
• Evrensel tasarım ve STEM nasıl ele alınmalıdır?
• Bilimsel süreç becerileri nasıl engelsizleştirilir?
• Hangi öğretim yöntemleri engelsiz STEM için geçerlidir?
• STEM eğitiminde kariyer planı nasıl engelsiz kılınır?
gibi birçok temel soruya cevap verilmeye çalışılacak. Ayrıca sunum esnasında farklı projelerden örneklerin resimleri gösterilerek açıklanacak ve bazı dokunsal malzemelerin deneyimlenmesi sağlanacaktır.
Kısacası, seminerimiz içerik bakımından oldukça zengin. Bu semineri fikirleriyle daha da zenginleştirmek isteyen tüm katılımcıları aramızda görmek istiyoruz.
Seminerimizi Eğitimde Görme Engelliler Derneğinin radyosu üzerinden de canlı yayınlıyor olacağız. Yayını dinlemek için:
http://www.eged.org/alternatif-eged.pls

Seminer: Engelsiz STEM Eğitimi

Semineri hazırlayan: Dr. M. Şahin BÜLBÜL
Tarih: 29 Nisan 2017 Cumartesi
Saat: 14:00-17:00
Yer: İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi Kültür Hizmetleri Şube Müdürlüğü Binası Küçük Salon
Üniversiteye ulaşmanın en rahat yollarından biri olan M2 Yenikapı Hacıosman metro hattını kullanmanızı öneririz. Bu hattın “İstanbul Teknik Üniversitesi – Ayazağa” istasyonunda inerek Üniversiteye doğrudan giriş yapabileceğiniz metro çıkışından ulaşabilirsiniz.
Yaya girişlerinin turnikeler aracılığıyla gerçekleştirildiği kapıdan geçtikten sonra güvenlik görevlilerine Kültür Hizmetleri Şube Müdürlüğüne gitmek istediğinizi belirtirseniz, tercih ettiğiniz biçimde sizi yönlendirmelerini isteyebilirsiniz. Girişten etkinliğin yapılacağı binaya kılavuz iz benzeri bir erişilebilirlik iyileştirmesi bulunmadığından, doğru yönlendirilebilmeniz için üniversiteye giriş kapısında gönüllü arkadaşlarımızın bulunmasını planlıyoruz, dilerseniz onlardan da yardım alabilirsiniz.
M2 metro hattına Anadolu ve Avrupa yakasından geçen metrobüs güzergahlarından birini kullanarak Zincirlikuyu istasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray hattıyla Yenikapı istasyonuna gelerek de hatta aktarma yapabilirsiniz.
Çeşitli hat güzergahları üzerinde de İTÜ’ye otobüs ile ulaşabileceğiniz seçenekler bulunmaktadır. Bu hatların detaylarına:
http://www.iett.istanbul/tr/main/duraklar/114472/İTÜ-İETT-Duraktan-Geçen-Hatlar-Durak-Bilgileri-Hattın-Duraktan-Geçiş-Saatleri

bağlantısından ulaşabilirsiniz.