Merhaba değerli Engelsiz Eğitim takipçilerimiz. Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz ve birbirinden farklı, dopdolu ve zengin içeriğe sahip eğitim programlarıyla sizinle birlikte olduğumuz Engelsiz Eğitim projemizde, eğitimcilerimiz sezona veda etmeye hazırlanıyor.

Eylem Yurtsever ile Yaratıcı Yazarlık Teknikleri, Engin ve Canan ile Sakatlık Çalışmaları Söyleşileri, Sevda ve Sabit ile Engelsiz Erişim’den Hukuk Notları, önümüzdeki hafta eğitim programlarını tamamlayarak, sezona veda edecek.

Engelsiz Eğitimlerimiz aracılığıyla daha eşit, erişilebilir ve engelsiz bir hayat için bulduğumuz çözüm önerilerine yenilerini ekledik ve  erişilebilirliğin bir ayrıcalık değil, insan hakkı olduğu üzerinde durduk. Birbirimizden yeni şeyler öğrenip, farklı deneyimler kazandık. Daha önce de duyurduğumuz üzere, eğitimlerimizin dörtte üçünü takip eden ve katkıda bulunan katılımcılarımıza, Engelsiz Eğitim Katılım sertifikası düzenleyeceğiz. Eğitimlerimize katkıda bulunan tüm dostlarımıza tekrar teşekkür ediyor, önümüzdeki haftanın eğitim programını ve önceki haftaya ait eğitim kayıtlarını indirme bağlantılarını paylaşıyoruz.

 

26 MART-01 NİSAN 2018 HAFTASI ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI

 

26 MART 2018 PAZARTESİ: YARATICI YAZARLIK TEKNİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

Eylem, öğrencilerinden, sözsüz müzik arşivinden kura çekip, o müziğin düşündürttüğü bir öykü yazmalarını isteyecek ve eğitim programını sonlandıracak.

27 MART 2018 SALI: SAKATLIK ÇALIŞMALARI EĞİTİM PROGRAMI

Engin ve Canan, sürpriz bir konukla, sakatlık alanına katkı sağlayan başka bir aktivistin yaptığı çalışmaları değerlendirerek, eğitim programını sonlandıracak.

28 MART 2018 ÇARŞAMBA: TEZENEDEN TELE DÖKÜLENLER EĞİTİM PROGRAMI

Burak, “Ötme Bülbül” isimli deyiş üzerinde çalışma yapacak.

29 MART 2018 PERŞEMBE: PHP KODLAMA EĞİTİM PROGRAMI

Sarper, PHP string işleme komutlarını anlatacak.

30 MART 2018 CUMA: HAFTANIN KONUSU EĞİTİM PROGRAMI

Sarper, konuğu Çağrı Artan ile sosyal medya (Facebook ve Twitter) kullanımı konusunda keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

01 NİSAN 2018 PAZAR: ENGELSİZ ERİŞİM’DEN HUKUK NOTLARI EĞİTİM PROGRAMI

Sevda ve Sabit, hak arama yollarını incelemeye devam ederek, uluslararası hak arama mekanizmalarını ele alacak. Ardından, genel bir eğitim süreci değerlendirmesi yapıp eğitim programını sonlandıracak.

NOT: Engelsiz Erişim’den Hukuk Notları Eğitimi, diğer eğitimlerden farklı olarak saat 19:00’da başlayacaktır.

BİR ÖNCEKİ HAFTAYA AİT EĞİTİM KAYITLARINI İNDİRME BAĞLANTILARI

 

Eylem Yurtsever ile Yaratıcı Yazarlık Teknikleri

Engin Yılmaz ve Canan Yücel ile Sakatlık Çalışmaları Söyleşileri

Burak Sarı ile Tezeneden Tele Dökülenler

Sarper Arıkan ile Haftanın Konusu

Sarper Arıkan ile PHP Kodlama Eğitimi

Sevda Yılmaz ve Sabit Kılıç ile Hukuk Söyleşileri