6. beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Afişi

Değerli Engelsiz Erişim takipçileri,

Yine bir Ekim ayı ve yeni bir Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali zamanı.

Engelsiz Erişim Derneği’nin vazgeçilmezlerinden olan ve bu yıl 6.’sını gerçekleştireceğimiz 15 Ekim Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali’mizin heyecanı şimdiden bizleri sarmaya başladı. Festivalimiz 11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney yerleşkesinde sizleri kucaklamak için sabırsızlanıyor. Her geçen yıl içeriğini daha da zenginleştirmeye çalıştığımız festivalimizde açmayı planladığımız stantlarla; misafirlerimize unutulmaz, erişilebilir, keyifli ve farklı deneyimler yaşatmak amacıyla yüksek bir enerjiyle çalıştık. Bu yıl yine yepyeni stantlar kuracak; festivalimizin tam bir şenlik haline gelmesini sağlayacağız. “Ne sınıflandır ne sınırlandır”  temasıyla yola çıktığımız festivalimizde sizleri nelerin beklediğini tarihler yaklaşırken, daha fazla merakta bırakmamak için paylaşmak istedik. Haydi gelin birlikte festivalleyelim.

Minyatür bir orman, sağlık ve tıbbi cihazlar, spor aktiviteleri ve aksesuarları,  müzik enstrümanları stantları gibi ilk defa deneyimleyeceğiniz stantlarımızın yanı sıra, önceki yıllardan talep edilen ve vazgeçemediğimiz Braille ve Dokunarak Okuma Yazma, Bilişim ve Teknoloji, Kişisel Bakım, Oyun ve Hobi, Evde Tamir İşleri, Engelsiz Erişim, GETEM ve EEEH Dergi, Sesli Betimleme, Yemek, Engelsiz Parkur ve Müzik performans stantları aracılığıyla hayatın küçük dokunuşlarla nasıl da herkes için erişilebilir olabildiğine birlikte tanık olacağız.

Bu sene ilk defa az sonra okuyacağınız festival programına ek olarak her stant için etkinlik programları da hazırladık. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak 11-12 Ekim tarihlerinde saat saat neler olacağını görüntüleyebilir, dilediğiniz etkinlikleri takviminize ekleyebilirsiniz. İşte stant etkinliklerinin bulunduğu bağlantı:

6. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Etkinlik Ajandası

Festival programını aşağıdan okuyabilirsiniz. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali en güzel başlangıçlarınız, erişilebilirlik yol haritanız olsun dileklerimizle, eşit, erişilebilir, engelsiz bir hayat düşümüzle sizleri selamlıyoruz.

11-12- Ekim 2019 Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Programı

Yer: Boğaziçi Üniversitesi

10 Ekim Perşembe

 • 18:00-19:30: Söyleşi: sporun sesleri.
  Konuklar: TRT Levent Özçelik, Erdoğan Arıkan
  Yer: SineBU

11 Ekim 2019 Cuma

 • 10:30-11:00: Güney Kampüs kapısından Boğaziçi Üniversitesi meydana baston şarkıları eşliğinde yürüyüş, Güney meydanda günün anlamına dair kısa bir açıklama ve erişilebilirlik sözünün söylenmesi.
 • 11:00-17:00: Erişilebilir stantlarımızın açılması ve ziyaretçi misafirlerimizin karşılanması.
 • 17:00 stantların toplanması ve akşamki sürpriz söyleşimiz için Güney kampüsten Garanti Kültür Merkezine gidiş.
 • 18:00-19:00: Garanti Kültür Merkezi fuaye alanında kokteyl.
 • 19:00-20:30 sürpriz bir akşam söyleşisi ve Baston Ritim Grubu konseri.

12   Ekim 2019 Cumartesi

 • 11:00 17:00: Yine Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs meydanında  erişilebilirlik stantlarının açılması.
 • 17:00-17:30: Erişilebilirlik sözü ve kapanış.

6. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Afiş Betimlemesi

Dikey afişin üst kısmında, kısa kenarı afişin uzun kenarına gelecek şekilde konumlanmış açık mavi dikdörtgen bir fon var. Fonda beyaz büyük harflerle “NE SINI(FLANDIR/RLANDIR” yazıyor. İkinci kelime, SINI bölümünü oluşturan harflerin sonunda, bir karakter uzunluğunda ancak yarı punto yüksekliğinde üstte “FLANDIR” altta ise “RLANDIR” şeklinde yazılmış. Bu kombinasyonun ardından LANDIR bölümü yazılmış.
Bu yazının hemen altında beyaz zemin üzerine, yukarıdan aşağıya, yanyana lila ve kırmızı, mavi ve turuncu, çivit mavisi ve yeşil renklerin birbiri içine geçerek savrulduğu bir bulutsu var. Bulutun hemen yanında “6. BEYAZ BASTON VE ERİŞİLEBİLİRLİK FESTİVALİ” siyah büyük harflerle, “11-12 EKİM 2019” kırmızı harflerle ve hemen altında yine siyah harflerle “BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GÜNEY KAMPÜSÜ” yazılı.
Bulutsunun altında #beyazbaston etiketi, Engelsiz Erişim Derneği’nin Facebook ve Twitter hesaplarının adresleri. GETEM ve Engelsiz Erişim’in web sayfalarının adresleri yazılı.
Afişin sol altında ise Boğaziçi Üniversitesi, Engelsiz Erişim ve GETEM’in logoları sıralı.