Festival afişi doğrudan Youtube bağlantısı

“Festival zamanı geldi ne yapacaksınız?” diye sordular. “Elbette festivalleyeceğiz.” dedik. “Ama pandemi var.” dediler. “Keşke olmasaydı ama biz engel tanımayız.” dedik. “Sosyal mesafe, büyük kalabalıklar oluşmaması gerekiyor.” dediler. “Biz de online yaparız.” dedik. Veeee aldık “Farklılıklarımızla aynı anda” temamızı yanımıza, “Siz neredeyseniz festival orada!” diyerek çıktık yola.

Teknolojiden bebek bakımına, spordan oyunlara; erişilebilirlik adına söylenebilecek tüm sözlerimizi biriktirdik dağarcığımızda ve paylaşmayı bekliyoruz heyecanla. Belki sizin de erişilebilirlik adına söyleyecek sözünüz, paylaşacak yönteminiz vardır ya da “Ben hem eğlenir hem eğlendiririm” diyorsunuzdur. Festivalimize katkıda bulunmak, stantlarımızda görev almak veya kendiniz stant açmak isterseniz, aşağıdaki bağlantıda bulunan anketi en geç 20.10.2020 günü saat 23:59’a kadar doldurmanızı rica ederiz.

Anket Bağlantısı: Haydi Festival Coşkusuna

Bu yıl festival alanımız sizin bulunduğunuz her yer. Kimimiz evinden, kimimiz işinden, kimimiz bir kafeden ya da yolculuktan katılacak aramıza. Tıpkı temamızda olduğu gibi, farklı mekânlardan aynı anda ve hep bir arada yaşayacağız festival coşkumuzu.

9 Kasım 2020 tarihinde akşam etkinliği ile başlayacak olan festivalimiz, 15 Kasım 2020 Pazar gününe kadar çeşitli toplantılar, aktiviteler, seminerler ve 13-14 Kasım 2020 günlerinde açılacak stantlardan oluşacak. Detaylar Engelsiz Erişim Derneği’nin sosyal medya hesaplarında olacak. Bizde sürprizler bitmez. Takipte kalmanızı öneririz.

 

 

 

Afiş Betimlemesi

Ekrana gelen ilk ve ikinci fotoğraflarda 4-5 kişinin elinde dövizler var. Üçüncü fotoğrafta ise çoğunluğunun elinde döviz bulunan yaklaşık 10 kişilik bir grup var. Bu üç fotoğrafta da kişiler yan yana durmakta. Fotoğraflarda stantlar da görülüyor. “Ne istiyoruz” cümlesi bu fotoğraflar gözükürken duyuluyor.

Eşit, erişilebilir, engelsiz hayat cümlesi duyulurken ekranda bulutlu gökyüzünde uçan 6-7 balon görülüyor ve en önde duran balonun üstünde eşit erişilebilir engelsiz hayat yazıyor. Balonun üstündeki yazılar okunabildiğinden bu fotoğrafta alt yazı bulunmamakta.

Bir sonraki fotoğrafta ise bastonunu kaldırmış 2 kişi var. Alt yazı olarak “ne istemiyoruz” yazıyor. En son fotoğrafta ise bastonunu kaldırmış yaklaşık 5 kişi var ve alt yazı olarak da “engellenmek istemiyoruz” yazıyor.

Fotoğrafların sonrasında festival afişinin akışı başlıyor. Afişin en üstünde sabit duran siyah renkte büyük puntolarla “7. BEYAZ BASTON VE ERİŞİLEBİLİRLİK FESTİVALİ” yazıyor.

Hemen altında Farklılıklarımızla yazısı var ve bu kelimeyi oluşturan her harf farklı renkte ve farklı yerlerden gelerek aynı hizada buluşuyor.

Bu kelimenin hemen altında ortada “Aynı Anda” yazısı var. Siyah renkte ve sabit bir konumda duruyor. “Aynı Anda” yazısının sol alt çaprazında dünya sembolü var ve yanında “Her Neredeysen Orada” yazıyor. Altında ise takvim görseli var ve yanında 9-15 Kasım yazıyor.

Afişin sol alt kısmına denk gelen yerde #beyazbaston konu etiketi bulunuyor. Etiketin altında ise Twitter ve Facebook sosyal medya adreslerimiz yer alıyor. En altta ise engelsiz erişim derneğinin web adresi var. Sağ alt köşede ise Engelsiz Erişim logosuna yer verilmiş.