Merhaba Değerli dostlar. 8 Mayıs günü gerçekleştirilecek Selen Özel bilgi yarışmasının dokuzuncusu için artık son hazırlıklarımızı da tamamladık. Bu sene başvurular daha 25 nisan civarı tamamlandı yedek gruplarımızla birlikte. Yine heyecan, yine erişilebilirlik, yine eğlenceli saatleri birlikte geçireceğiz. Ve Yine sponsorumuz Sesli Betimleme Derneği. Kendilerine Yıllardır bize verdikleri destek için ne kadar teşekkür etsek az.

Dokuzuncu yarışmamızın birincisi olan grup üyeleri 1000, ikinci grup üyeleri 750, ve üçüncü grup üyeleri de 500 TL hediye çekleri kazanacaklar. Seyirciye sor bölümünde ise şanslı seyircilerimiz birer flaş bellek sahibi olacak.

Biliyoruz ki, ödüller bahane. Bir festival havasında birbirimizle kucaklaşmak şahane. Yarışmamız geçen yıl olduğu gibi Boğaziçi Üniversitesi Uçak Savar Kampüsü Garanti Kültür Merkezinde yer alan Ayhan Şahenk Salonunda yapılıyor. Muhteşem bir salon ve ortam bizleri bekliyor olacak. Salona nasıl ulaşacağınızı ise aşağıdaki yönergeleri okuyarak kolayca anlayacaksınız. Ayrıca yine geçen yıl olduğu Gibi Hande Sart hocamızın açtığı ed200 dersi öğrencileri de her aşamada bizlere yardımcı olacak. Boğaziçi üniversitesi çevresindeki otobüs ve metro durağına ulaştığınızda orada sizleri bekleyen görevli arkadaşlarımız olacak. Yani salonu bulma konusunda endişelenmeyin. Ama biz her şeye karşın körcül tarifimizi veriyoruz.

8 Mayısta buluşmak dileğiyle.

 İşte adım adım salona ulaşım yönergesi.

OTOBÜSLE GELENLER İÇİN

Boğaziçi Üniversitesi'ne İstanbul'un farklı güzergâhlarından otobüs seferleri yapılıyor.
Taksim-Hisarüstü 559C,
Eminönü-Hisarüstü 43R,
Şişli-Hisarüstü 59R,
Sarıyer-Hisarüstü 59RS,
Kadıköy-Hisarüstü 125.

Otobüsle geliyorsak, Cengiz topel durağında inerek aşağıdaki yönergeyi takip ediyoruz.

1.       İndiğimiz yerde doğrudan yolun karşısına geçip sağa dönelim ve eğimli olan yoldan aşağı doğru yürümeye başlayalım.

2.       Bir müddet sonra eğim bitecek ve yolun sola doğru kıvrıldığını fark edeceğiz. Bu kıvrım sonrası uygun bir noktadan yolun karşısına geçiyoruz.

3.       Sola dönüp yol solumuzda kalacak şekilde bir müddet yürüdükten sonra kaldırım bitecek ve uçaksavar kampüsü girişine ulaşacağız. Buradan sağa doğru içeri giriyoruz ve sola doğru kıvrılan yoldan aşağı doğru yürüyoruz. Garanti Kültür merkezi hemen sağımızda kalacak. Bu noktada zaten sizlerle karşılaşıyor olacağız.

 

Metro ile Gelenler İçin

Eğer Metro ile Boğaziçi Üniversitesine geleceksek, Taksim-Hacıosman (M2) metro hattından Levent durağında inerek Levent-Boğaziçi Üniversitesi (M6) hattına aktarma yaptıktan sonra son durak olan Boğaziçi Üniversitesi durağında iniyoruz. Levent durağında indikten sonra Görevlilere Boğaziçi üniversitesi çıkışından çıkmak istediğinizi özellikle belirtmenizde yarar var. Eğer bu çıkışa giden yürüyen merdivenlerden çıkarsak, turnikeyi geçtikten sonra sola dönüp klavuz izleri takip edelim. Daha sonra yine izleri takip ederek sağa dönelim. Arka arkaya iki yürüyen merdiven indikten sonra. İzler bizi turnikeye, turnike sonrasında da son bir merdivene götürecek. Bu merdivenden indikten sonra Boğaziçi Üniversitesi metrosuna ulaşmış oluyoruz. Boğaziçi Üniversitesi Durağında tek bir metro çıkışı olduğundan klavuz çizgileri takip ederek metrodan dışarı çıkıp aşağıdaki yönergeleri izliyoruz. Bu noktada hemen uyaralım, Metro ile Garanti Kültür Merkezinin bulunduğu Uçaksavar kampüsü arasında yaklaşık 500 metrelik bir yürüme yolunuz olacak.

1.       Çıkış sonrası biraz yürüyüp caddeyi solumuza alacak şekilde sağa doğru hafif yukarı yürüyoruz.

2.       Sesli ışıklara gelmiş olacağız. Buradaki ışık, düğmesine basıldığında etkinleşir. Düğmesine basıp, karşıya geçebilirsiniz uyarısı sonrası karşıya geçiyoruz.

3.       Sola dönüp yol solumuzda kalacak şekilde aşağı doğru yürüyoruz.

4.       Biraz sonra, sağ tarafımıza  Kuzey Kampüs A kapısı girişi gelecek. Buraya sapmadan direk yolumuza devam ediyoruz ve sesli ışıklara ulaşıyoruz.

5.       Lütfen dikkat! Bu noktada iki sesli ışık duyacağız. Sol tarafımızda olan ışık, sol tarafa karşıya geçmemizi sağlıyor. Biz bu ışığı kullanmayıp direk yürümeye devam ediyoruz. Ve diğer ışığı duyuyoruz. İşte bu ışık bizi önümüze çıkacak olan yoldan karşıya geçirecek. Yani sola doğru değil direk yürüdüğümüz yolun karşısına geçeceğiz.

6.       Bir kaldırım daha geçtikten sonra, Nispetiye otobüs durağına ulaşmış olacağız. Yolumuza dümdüz devam ediyoruz.

7.       Uzunca bir kaldırım yürümemizi takiben, küçük bir ara yol bizi karşılayacak. Buradan karşıya geçince gelen kaldırımda Uçaksavar kampüsündeki top sahamızın duvarına rastlayacağız. Bu duvarı sağımıza alıp hafif sağa doğru kıvrılan kaldırımdan yürümeye devam ediyoruz.

8.       Kaldırım bittiğinde İşte mutlu son! Uçak savar kampüs girişine ulaşmış oluyoruz. Buradan Garanti Kültür Merkezini size göstereceklerdir.