Merhabalar dostlar. Festivalimiz artık geldi çattı. Daha önceki duyurularımızda da gördüğünüz  gibi festivalimize uluslararası bir kapsam katan akşam etkinliklerimiz oldukça heyecan verici. Bu etkinlikleri Webinar olarak gerçekleştireceğiz ve aşağıdaki bağlantıdan kayıt yaptırmanız gerekiyor.

 

https://zoom.us/webinar/register/WN_dUzjXdbhQNWMdoKwNDLQSA

 

kayıt adımlarını anlatmadan önce dilerseniz kısaca bu seminerlerde neler olacak bakalım.

 

 10 Kasım Salı akşamı Independence Scıence ekibinden Greg Williams bizlerle oluyor ve engelsiz stem, fen laboratuvarlarındaki erişilebilirlik çalışmaları gibi konularda çok ilgi çekici bir sunum yapacak. Çarşamba akşamı bu sefer hepimizin çalışmalarından bir şekilde haberdar olduğumuz NFB Amerika Ulusal körler federasyonunun bizzat başkanından dinleyeceğiz. Perşembe akşamı ise bu sefer bir Astronot Wanda Diaz ve arkadaşları konuğumuz olacak. Cuma günü ise İngiltere’den bir yazarı ağırlıyoruz: Selina Mills. Selina görünmeyen yaşam: körlüğün öyküsü adlı çok ilginç bir kitap yazmış ve detaylarını paylaşacak hepimizle. Sonrasında da Düşün, Sorgula, Üret ve eeeh dergi ekibimizle bir oturumumuz var.  Cumartesi günü ise İGA ve Türk Hava yollarından yetkililerle İstanbul hava alanında yapılan erişilebilirlik çalışmalarını enine boyuna ele alacağız. Daha detaylı açıklamaları

 

Festival.engelsizerisim.com

 

Adresinde bulacaksınız. Peki bu birbirinden merak uyandıran seminerlere nasıl katılabiliriz? Gelin detaylara bakalım.

 

Etkinliklere kaydolmak için aşağıdaki bağlantıyı tarayıcınızda açın:

 

https://zoom.us/webinar/register/WN_dUzjXdbhQNWMdoKwNDLQSA

 

Etkinliklere ilişkin bilgi ve detayların yer aldığı açıklamaları içeren alanın sonrasına ilerleyerek şu adımları izleyin.

 

 

 

  1. İlk olarak katılacağınız etkinlikleri gün gün seçebileceğiniz alanla karşılaşacaksınız. Bilgisayar kullanıyorsanız, alandaki onay kutularına ekran okuyucularınızın onay kutularına odaklayan hızlı dolaşım tuşu x harfiyle ulaşabilirsiniz. Mobil  cihaz kullananların bazılarında da benzer onay kutuları karşınıza çıkacak ve hepsine çift dokunarak işaretleyebilirsiniz. Çıkmıyorsa,  açılabilir seçim kutusunu göreceksiniz.  Bu alana çift dokunarak seçiciyi açın, ardından, katılmak istediğiniz her bir etkinliğin üzerine odaklanarak çift dokunun ve  seçili hale getirin. Bu işlemi her gün için tekrarlayın. Yani seçiciyi etkinleştirip, seçili olmayan bir güne çift dokunarak  seçili hale getirin. Seçim kutusuna her odaklandığınızda kaç etkinliğin seçili olduğu ekran okuyucunuz tarafından seslendirilecektir.

  2. Bilgisayar kullanıyorsanız ekran okuyucularınızın metin alanlarına odaklayan hızlı dolaşım tuşu e harfine Basarak First Name (Adınız yazan ilk alana gelin ve buraya adınızı yazın. Mobil cihazlarınızda ise form alanlarına yönlendiren parmak hareketleriyle alana odaklanabilirsiniz.

  3. Bir sonraki form alanı olan Last Name yazma alanına soy isminizi yazın.

  4. Sonraki iki yazma alanı e-posta adresinizi gireceğiniz alanlar, her ikisine de aynı e-posta adresinizi yazın.

  5. Son sorumuz ise Türkçe bir soru ve yeti farkınız olup olmadığı soruluyor. Buraya yanıtınızı belirtin.

  6. 10 Kasım Salı gününden 14 Kasım Cumartesi gününe dek her akşam seminerlerimiz olacak. Bu seminerlerden hangilerine katılacağınızı ilgili günü işaretleyerek belirleyebilirsiniz. Birinci maddede belirtilen işlem adımlarını uygulayarak birden fazla günü işaretlemeniz mümkün.

  7. Son olarak “Register” bağlantısını etkinleştirerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

    1. İşlemleri tamamlamanız ve “Register” bağlantısını etkinleştirmenizin ardından açılan sayfada etkinliklere katılmak için gerekli bağlantı belirecektir. Bu bağlantıya size gelen iletiden de ulaşabilirsiniz. Lütfen toplantılar öncesinde gelen iletiyi saklayın.