Mekânın Adı:Biruni Üniversitesi.
Şehir: İstanbul.
İlçe: Zeytinburnu.
Mahalle: Kazlıçeşme.
Ulaşım Araçları: Otobüs,metrobüs,minibüs,metro,marmaray ve özel aracınız.
Güzergahlar: Kazlıçeşme Marmaray.
Trafik yoğunluğu: Ümraniye-Üsküdar arası sabah yoğun. Üsküdar'dan Marmara'yla Kazlıçeşme'ye ulaşım rahat. Kazlıçeşme'den okula sabah saatleri 15 dakika sürebiliyorken, normalde 6-7 dakika sürüyor.
Ümraniye'den:9üd,11üs,320,11st,11p herhangi birine binilir, Üsküdar'da inilir. Sonra Marmaray hattı kullanılarak Kazlıçeşme durağına geçilir.
İstasyon çıkışından geçen 48a,85c,mr12 den herhangi birine binilir ve Biruni Üniversitesi durağında inilir.
İnince kaldırıma çıkıp sağa doğru ışıklara kadar yürünür.
Karşıya geçince sola dönülür ve yaklaşık 1-2 dakika yürünür.
Kaldırımın hafifçe eğildiği yeri referans noktanız kabul edebilirsiniz. Eğimden sonra çok az yürünür ve Sağa dönerek Turnikelere ilerlenir. Güvenlik turnikenin sağında bulunmaktadır.
Turnikeden sonra rampa ve basamak seçenekleri karşınıza çıkmaktadır. Rampa turnikeden geçtikten sonra sağda yer alıyor. Turnikeden sonra 2 ayrı basamak dizisi var; Basamağı kullanacaklar tırtıklı halıyı takip ederek sensörlü kapıya ulaşabilirler.
Girişte iki sensörlü kapı mevcut.
Not: Yukarıda referans için belirtilen halının her zaman orada bulunmadığını belirtelim.

Yakın Çevresinde Yer Alan Mekânlar ve Hizmetler:

Okul ile aynı hizada Abdi İpekçi Spor Salonu bulunmakta; çok yakın olmamakla beraber.Yine aynı hizada Bizim Market ve Shell Benzin İstasyonu yer almaktadır. Bu iki konum okula çok daha yakınlar. Okulun arka tarafında Deniz Feneri Derneği karşısında Topkapı Surları ve Silivri Kapı Buz Pisti yer almaktadır. Okulun karşısında cafe,lokanta vs imkanı bulunmamaktadır.