Festival ekibinden tüm takipçilerimize coşkuyla merhabalar.

Geri sayım başladı, 8. Beyaz baston ve erişilebilirlik festivalimize 79 gün kaldı. Bizler motivasyonu gittikçe yükselen bir ekip olarak hazırlıklarımızı günden güne arttırıyoruz. Coşkumuza coşku katan şarkımız hazırlandı. Heyecanımızın ilk esintisinin muhteşem seslerini aşağıdan dinleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=-i6sXjYe1IU

Daha önceki duyurumuzda da belirttiğimiz gibi bu sene üç ayrı günde, üç ayrı kategoride stantlarımız olacak. Dolu dolu olmasını hayal ettiğimiz stant içeriklerini netleştirirken kalbimizi kaplayan büyük heyecana sizler de ortak olun istedik.

Bu sene neler mi olacak? Biraz ipucu fena olmazdı değil mi?

14 ekim Perşembe erişilebilir sanat, medya, dijital çözümler ve bilişim kategorisinin sanat bölümünde sürpriz çalgılar, el sanatları ve görsel sanatlar sizleri bekliyor olacak. Medya bölümünde erişilebilir radyoculuk, gazetecilik ve medyanın farklı sürpriz alanlarıyla karşılaşacaksınız. Dijital çözümler ve bilişim bölümünde ise sürpriz yapay zeka uygulamalarının arasında kaybolmaya hazır olun. Sanatçı bir ruhum var diyorsanız, medya meraklısıysanız ya da bilişim vazgeçilmezinizse, takvimlerinizi 14 ekime ayarlayıp bizimle birlikte festivallemeye katılabilirsiniz.

15 ekim Cuma erişilebilir spor beslenme ve sağlık kategorisinin spor bölümünde harekete doyamayacaksınız. Yüzmeden judoya, binicilikten yogaya, adını sürprizlerimiz arasına sakladığımız pek çok spor dalıyla kıpır kıpır bir gün geçirmek isterseniz kendinizi spor etkinliklerimizin ortasına atabilirsiniz. Beslenme bölümünde festivalimizin geleneksel olan yemek standı tabiyki vazgeçilmezimiz. Farklı beslenme türlerinden diyet programlarına kadar birçok ilginç içerik hakkında etkinlikler yapacağımız stantlarımızda sağlığınızı bozmadan iştah kabartma garantisi veriyoruz. Sağlık bölümünde ise çeşitli sağlık uygulamalarından sürpriz sağlık malzemelerinin anlatımına uzanan ilgi çekici bir etkinlik yelpazesiyle karşınızda olacağız.

16 ekim cumartesi gündelik yaşam pratikleri kategorisinde klasikleşmiş stantlarımızın sürpriz içeriklerinin yanında değişik uğraşları ve hobileri olan insanlardan öğreneceğiniz yepyeni beceriler hakkında deneyim kazanmaya hazır olun. Oyunlar, bebek bakımı, körcül aksesuar tanıtımları ve çok daha fazlası için 16 ekim cumartesi gününü bizimle geçirebilirsiniz.

Gündüzleri bizimle geçirirken akşamlarınızı da başka planlarla doldurmamanızı öneririz. Stant sonralarında festivalimizin gelenekselleşmiş sürpriz akşam seminerlerini izleyip yepyeni konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizler “sağlamcılığa inat, farklılıklarını yaşat” mottosuyla, şimdiden başladık günleri saymaya. Sizler de yer almak isterseniz bu coşkuda, takip edip dahil olabilirsiniz aramıza.

Festivalimizde görüşmek üzere.