Görme engelli gitarist Onur Yılmaz\' ın başarısı:

Onur Yılmaz geçtiğimiz günlerde Kadıköy Kültür Sanat Derneği\' nin düzenlediği Ulusal Klasik Gitar yarışmasında birçok gitaristi geride bırakarak üçüncülüğü kazandı.

Yarışma üç aşamada gerçekleştirildi. Ön elemeye ülkenin çeşitli yerlerindeki konservatuvar ve müzik eğitim fakültelerinden toplam 14 gitarist katıldı. Elemeyi geçen altı yorumcu yarı finalde yarıştı. Finale dört yarışmacı kaldı. Bunlar arasında, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans bölümü öğrencisi Onur Yılmaz da vardı. Tüm rakipleri elbetteki gören kimselerdi, Onur ise görmüyordu. Yarışmaya katılırken kabartma notalardan yararlandı. Notasını bulamadığı eserleriyse CD\' lerden dinleyerek kendisi deşifre etti ve ezberledi. Yarışma sonunda, üçüncü olmayı başararak dereceye giren Yılmaz hem camiamızın yüzünü güldürdü, hem topluma anlamlı bir mesaj verdi.

Engelli olmak bir şey yapamamak demek değildir . Azim, istek, çalışma ve yetenek olduktan sonra insan tüm zorlukları aşabilir. Onur Yılmaz 24 Mayıs 2006 Çarşamba akşamı, Bostancı Gösteri Merkezi B Salonunda dinleyicileriyle buluşuyor. İnanılmaz zengin ve zor bir programla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Programda görme engelli kompozitör Koray Sazlı\' nın bestelediği bir eser de yer alıyor.

Onuru dinlemek isterseniz bu yazının devamını okuyunuz.

24 Mayis Carsamba, saat 20:00 Caddebostan Kultur Merkezi, Salon B Gitarist Onur Yilmaz

Konserde Seslendirilecek Eserler:

1 JOHAN SEBASTIAN BACH: LAUTA SUITE NO 1 e-moll (preludium-presto, allemande, courante, sarabande, bourree, gigue)

2 MAURO GIULIANI: OP. 71 SONATINE NO 3 (andantino sostenuto, tempo di marcia, scherzo con moto, finale allegro) ARA

3 KORAY SAZLI: CAPRICHO ALLA DANZA.

4 JOAQUIN TURINA: SONATA OP. 61 (ALLEGRETTO, ANDANTE, ALLEGRO VIVO)

5 ISACH ALBENIZ (granada)

6 M. CASTELNUOVO TEDESCO: TARANTELLA.

7 JOAO PERNANBUCO: SON DE CARRILHOES

8 A. P. BARIOS: VALSE PARAGUAY.