Merhabalar Dostlar. İnanılmaz bir organizasyonu elimizden geldiğince yürütebilmenin heyecanı her gün daha da sarıyor içimizi. 9 Kasım gününden bu yana her gün Festivalde yarışma, akşam etkinlikleri ve stantlar devam ediyor. 14 Kasım Cumartesi size aynı heyecan ve coşkuyu devam ettiren bir gün olacak.

 

Gündüz saat 11:30’da Yine harika bir festival açılışıyla karşınızdayız. Erişilebilirlik sözümüzü Online söyleme işini epey bir kotardık. Gelip o coşkuya ortak olmak isterseniz festival ana sayfamızdaki oynatma bölümünü izleyin.

 

12:00-18:00 arası Online stantlarımız bambaşka etkinlikleriyle yeniden merhaba diyor size. Yine sokaklarda dere, tepe, sahil gezecek, kişisel bakım ve tıraşımızı yapacak, sporla kendimize gelip Müzikle önce ruhumuzu, yemekle de karnımızı doyuracağız. Çocuğumuzla erişilebilir vakit geçirebilmenin yollarını deneyimleyip, eşsiz Braille gücüne bir yolculuk yapacak, fotoğrafların altına sen de Betimleme yazıp, Ev erişilebilirliğini bilişimle harmanladıktan sonra, bu kadar ciddiyet yeter deyip vereceğiz kendimizi erişilebilir oyunlara.

 

Tüm bu etkinlikleri

 

http://festival.engelsizerisim.com/

 

Sayfamızdaki aktif etkinlikler ve yaklaşan etkinlikler bölümlerinden canlı canlı takip edebileceğiniz gibi, yine ana sayfada Sevgi ve Nurşen Hanım’ın muhteşem anlatımlarıyla stantlar arasında onlarla birlikte de gezerek bir arada izleyebilirsiniz.

 

Güneş battıktan sonra ise gitgide daha çok insanın hayatına giren bir yarayı irdeliyoruz akşam seminerlerimizde.  Havaalanları ve uçaklarda erişilebilirlik. Maalesef çoğu zaman Havaalanı ve uçaklarda erişilebilirlik deyince valiz gibi bir yerden bir yere taşınan engelliler, zorla tekerlekli sandalyelere oturtma girişimleri, uçağa en son alıp en son uçaktan indirme sahneleri canlanıyor zihnimizde. Peki bu durum kaderimiz mi? “Hayır” Diyen insanlar da var. Örneğin Yeni İstanbul havaalanının bir kısmında girişten uçak kapısına kadar kılavuz iz ve rehber yollar olduğunu, Sesli adımlar uygulamasının buraya entegre edildiğini yani iç navigasyon sağlandığını biliyor muydunuz? Detayları  mı merak ettiniz?

 

Ülkemiz sivil havacılık hizmet alanlarından farklı temsilcilerin yer alacağı ve yine 20:30’da başlayacak etkinliğimizde , festival sponsorlarımızdan biri olan İstanbul Havalimanı Müşteri Deneyimi biriminden ve Türk Hava Yolları Engelli Yolcu Hizmetleri Planlama ekibinden konuklarımızla hava taşımacılığında erişilebilirliğe yaklaşımları ve uygulamalarını konuşacağız. Etkinliğin ikinci bölümünde ise sizden gelecek katkı ve sorularla konuklarımızın yolcu deneyimi uygulamalarını geliştirmek adına veri toplamalarını, yanı sıra kendilerine ileteceğiniz soru, görüş ve önerilerinizi dinlemeyi amaçlıyoruz.

 

Halen webinarımıza kayıt yaptırmadıysanız şu linkten kaydınızı yaptırabilirsiniz:

 

https://zoom.us/webinar/register/WN_dUzjXdbhQNWMdoKwNDLQSA

 

Kayıt yönergeleri için,

 

http://festival.engelsizerisim.com/duyuru/aksam-seminerlerimize-kayit-olmak-icin-yapilmasi-gerekenler

 

bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Yine de kayıt yapmakta zorlanıyorsanız,

 

nsunarkorkmaz@gmail.com

 

ileti adresinden Nurşen Hanım’a yazarsanız size seve seve destek olacak.

 

Webinar katılımcı sayımız 100 kişi ile sınırlı, fakat yine de seminerimizi Engelsiz Erişim youtube kanalımızdan da takip etmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken akşam saat 20:30 civarı

 

festival.engelsizerisim.com

 

adresine girip ana sayfadaki oynat bağlantısını kullanmak veya

 

https://www.youtube.com/engelsizerisim

 

bağlantısından Engelsiz Erişim kanalımızı ziyaret etmek. Buraya abone olursanız, daha sonraki canlı yayın ve diğer harika videoları da takip etme şansınız olacak. Ayrıca Youtube canlı sohbet bölümünden soru ve yorumlarınızı da iletebilirsiniz

 

Canlı seminer yayınını Radyo Engelsiz Erişim’den de takip edebilirsiniz.

 

www.engelsizerisim.com/radyo

 

adresini veya radyo kulesi uygulamasından radyo Engelsiz Erişim’i bulmanız yeterli.

 

Gün içinde açılış ve stantlarımızda, Akşama seminerimizde görüşmek üzere