İ. Ü. Paralimpik Bisiklet Kulübü, İstanbul Üniversitesi bünyesinde, paralimpik bisiklet sporunu hem engelli öğrencilere hem de engelsiz öğrencilere ulaştırmak ve tanıtmak amacıyla 2018 yılında İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş bir öğrenci kulübüdür. Kulübümüz, engelli-engelsiz öğrencileri sporun birleştirici gücüyle bisiklet sporu vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve engelli-engelsiz öğrencilerin birbirlerini daha doğru biçimde tanıyarak toplumsal önyargıları yıkmalarını amaçlamaktadır. Danışman Hocamız Prof. Dr. İrfan Türetgen’in bisiklet sporu hakkındaki engin tecrübeleri kulübümüzün kuruluşunda ve devamında eşsiz katkılar sağlamıştır.

Kulübümüze hem engelli hem engelsiz  öğrenciler üye olabilmektedir.  Mevcut üyelerimizle çeşitli sürüşler organize edilmiştir. Kulübümüz bünyesinde ikisi yol bisikleti, biri dağ bisikleti türünde üç tandem bulunmaktadır. Yeni üyelerin katkı ve desteği ile bisiklet filomuzu hem genişletmek hem de bisiklet çeşidini arttırmak hedeflenmektedir.

Siz de eğer İstanbul Üniversitesi öğrencisi iseniz ve bisiklet sporuna ilgi duyuyorsanız, sizi de aramızda görmekten memnun oluruz.

Engelsiz Erişim Derneği Twitter Zaman Akışı