Merhabalar değerli takipçilerimiz. Malumunuz üzere İstanbul’da uzun süreli mücadele sonucu ulaşımda elde ettiğimiz sesli anons kazanımında son dönemlerde ciddi bir geriye gidiş gözlemekteyiz. Kullandığımız Otobüs, Metrobüs ve diğer ulaşım araçlarında iç ve dış sesli anons ya hiç çalışmıyor veya sesler duyulamayacak derecede kısılıyor. Aynı şekilde ekran sistemlerinde de sorunlar oluşuyor. Tüm bunları daha da somutlamak ve ona göre bir kampanya yürütmek amacıyla bir anket hazırladık. Bu anketin amacı yaşanan anons erişilebilirlik sorunlarını verilerle ortaya koymak. O yüzden de ne kadar fazla kişi katkıda bulunursa o derece faydalı olacağını düşünüyoruz. Formu birden fazla kez her seyahat sonrası doldurulabilecek şekilde tasarladık.

Sizler de İstanbul’daki her toplu taşıma kullanımınız sonrası aşağıdaki bağlantıda bulunan minik formu doldurursanız çalışmamıza önemli bir destek vermiş olacaksınız.  Anketimizi birkaç ay boyunca açık bırakıp çıkan sonuçları derleyeceğiz ve sonrasındaki adımları planlayacağız. Şimdiden katılımınıza teşekkür ediyoruz.  Eşit, Erişilebilir ve Engelsiz Seyahat deneyimleri dileyerek anket bağlantımızı paylaşıyoruz.

https://www.engelsizerisim.com/iettseslianons

 

Not: daha sonraki kullanımlarınız için anket bağlantımıza Engelsiz Erişim Sitemizin ana sayfasındaki İETT Sesli Anons Denetim Anketi bağlantısından ulaşabilirsiniz.