Merhaba Değerli Takipçilerimiz,
 
Sizin de mutlaka başınıza gelmiştir. İnternette bir form doldururken ya da bir işlem yaparken karşınıza görsel olarak hazırlanmış olan bir doğrulama kodu çıkar. Sizde bu kod yüzünden ya başladığınız işi bitiremez ya da o işe hiç başlayamazsınız. İşte biz bu yüzden, Mart ayı #erisilebilirlikheryerde etkinliğimizde bu konuyu ele almak istedik.
Baktık ki İstanbul Kartımız ile HES kodunu eşleştirmeye çalışırken form sonunda karşımıza sadece görsel olarak hazırlanan bir doğrulama kodu geliyor, Tapu dairesinden randevu almak isterken karşımızda yine görsellik dışında başka seçeneği olmayan bir  güvenlik kodu. Belki de hepsinden daha önemlisi e devlete mobil bankalardan giriş yapmaya çalışırken ya da e devlet şifremizi unuttuğumuzda ve yeni bir şifre tanımlamak isterken karşılaştığımız resim halindeki güvenlik kodu yüzünden e-devlet’ in kapısından bile girememek. O zaman dedik ki hiç vakit kaybetmeden biz bu işi ele alalım.
Yukarıda bahsettiğimiz kurumların resmi mail adreslerine kurumsal hesabımızdan mail gönderdik.  Cevap gelir mi bilmiyoruz ama 27 Mart saat 21:00 ile 22:00 arasında biz bu kurumları ve sizlerden gelecek başka kurumları da  etiketleyerek #erisilebilirlikheryerde diyelim.