• İlknur Çeperli
  • Hiciv
  • 21 Temmuz 2013 Pazar
  • Toplam Okunma: 4

Koç (21 Mart – 20 Nisan)

 

Sizin iyiliğinizi isteyen, sizi seven(!) son derece iyi niyetli insanlara minnettar olmak yerine atarlanıp agresif tepkiler veriyorsunuz. Durakta beklerken sizi otobüsün birine tıkmaya çalışan iyiliksever mahalle delikanlılarına aşırı tepkiler vermemeye çalışın. Çarpmalardan dolayı oluşabilecek yaralara karşı tedbirli olun.

 

Boğa (21 Nisan – 20 Mayıs)

 

Çok umursamaz ve sakin günler yaşıyorsunuz. Öyle ki, yolda size sadaka vermeye çalışanlara o parayla rengârenk balonlar ve pamuk şekerler alacak kadar sevecensiniz. İnsanların sizi pamuk şeker kadar yumuşak, balon kadar hafif görmesi umurunuzda değil. Bu özelliğinizle insanlara ibretlik oluyorsunuz. Tam bir sevap bolluğu içerisindesiniz. Fırsatları iyi değerlendirin.

 

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

 

Paranızın yarısını kör gibi yaşamak için kabartma kitaplara, yarısını da iyileşmek için göz doktorlarına harcıyorsunuz. Bu ikilemden çıkmanızın vakti geldi. Bunda aradığınız aşkı bulamamanızın da payı büyük. Biraz sosyalleşmeye ihtiyacınız var. Derneklere daha sık uğrayın.

 

Yengeç (21 Haziran – 20 Temmuz)

 

Tamam aşkın gözü de sizinki gibi kör olabilir, ama sırf bu yüzden ruh eşinizi izdivaç programında aramanız da olacak iş değil. İnsanları kendiniz gibi sanıp onlara güvenmeyin. Yapılan iyilikler karşılıksız değil. Her iyilik eşittir 70 şehit sevabı. Öte dünyada onları sırtınızda cennete götürmenizi isteyebilirler.

 

Aslan (21 Temmuz – 20 Ağustos

 

Körlerin çoğunun müzikle uğraşması sizi de özendirmiş olabilir ama Ankara’nın Bağları’na metal cover yapma fikri de nereden çıktı? Bari grubun ismini “Kör Talih” koymasaydınız. Siz yarın öbür gün “Güneşi gördüm ehuhehuhe” diye espri de yapmaya kalkarsınız. Yapmayın böyle şeyler reca ediciğim.

 

Başak (21 Ağustos – 20 Eylül)

 

Rüyanızda önünüzdeki şeylere çarpmamak için bastonunuzla uyumanız hiç de akıl kârı değil. Her şeyi kontrol altına alamazsınız kuzum. Tabiat ananın ayak mantarlarından mantar sote yaptığımız düşüncesini de çıkarın aklınızdan.  Daha fazla yazıp da kızdırmayalım sizi.

 

Terazi (21 Eylül – 20 Ekim)(

 

“Trip atma” dalında sergilediğiniz üstün başarılardan dolayı çevrenizdekilerin gözleri doluyor. (Neden acaba?). Sabır küpü olmanıza gerek yok ama sinir küpü olmasanız da olur. Zeka küpü olabilirsiniz ama, onun bir sakıncası yok.

 

 

 

Akrep (21 Ekim – 20 Kasım)

 

Gittiğiniz mekânda garson arkadaşınıza menü getirdi size getirmedi diye arkadaşınızın üstüne ketçap sıkmanız hiç hoş olmamış doğrusu. Kıskançlığın bu kadarı hayra alamet değil. Yapayalnız kalırsınız, pizzanızı dilimleyeniniz olmaz maazallah. Gömleğinin düğmesini ilikleyecek bir dostu olmalı insanın.

 

Yay (21 Kasım – 20 Aralık)

 

Dostluk güzel bir şeydir, evet, ama pizzanızı dürüm yapan arkadaşınıza artık bir dur demelisiniz. Bu yufka yüreğiniz ileride size kol böreği olarak geri dönebilir uyarmadı demeyin. Neydi o lavaboda elinizi yıkayan hanıma teşekkür edişiniz? Çok yumuşak davranıyorsunuz olmaz böyle. Hiç değilse nazikçe

uyarsaydınız.

 

Oğlak (21Aralık – 20 Ocak)

 

İlgi çekmeye çalışıyorsunuz ancak bunu, insanları sesinden tanıyabildiğinizi veya telefon numarası ezberleyebildiğinizi söyleyerek başaramazsınız. Ayrıca engelinizden çok fazla yakınıyorsunuz. Oğlak değil ağlak oldunuz resmen. Rica ederim biraz çeki biraz düzen yahu. Sonra insanlar size fal mal baktırır, mal mal bakarsınız alimallah.

 

Kova (21 Ocak – 20 Şubat)

 

Kendinizle barışık olma işini siz biraz abartmışsınız galiba. “Bu işi gözüm kapalı yapıyorum hohuhahaha” tarzı esprilere artık kimse nezaketen bile gülmüyor. Her şeyi körlüğünüze bağlayarak insanları kendinize bağlayamazsınız. Olsa olsa Metin Şentürk’e bağlarsınız.

 

Balık (21 Şubat – 20 Mart)

 

Gözleriniz açılacak inşeallah deyip size Braille muska yazarak paranızı söğüşlemeye çalışan üfürükçülere karşı gözünüzü açın. Ünlü bir halk söyleyişi der ki, “Önemli olan görmek değil, hissetmek.”