• Modern Assist Proje Ekibi
  • Bilişim
  • 06 Ocak 2017 Cuma
  • Toplam Okunma: 5

Microsoft Türkiye Erişilebilirlik Ekibinden Yeni Yıl Hediyesi: Kütüphanem Uygulamasının DENEME SÜRÜMÜ Yayınlandı!
Merhabalar Değerli Arkadaşlar, Gönüllü Geliştiricilerimizin ve Engelsiz Windows geri bildirim grubumuzun emekleriyle ortaya çıkan Kütüphanem uygulaması kullanıcılarıyla buluşuyor.
Kütüphanem, binlerce çevrimiçi kitaba kolayca erişmenizi, okumanızı ve indirmenizi sağlıyor.
Şuan Boğaziçi Üniversitesi - Görme Engelli Teknoloji merkezi tarafından sağlanan e-kitapları destekliyoruz.
Kütüphanem uygulamasının ileride daha çok e-kütüphane desteklemesini hedefliyoruz.
Kütüphanem’le ilgili daha fazla bilgiyi:

http://www.modernassist.org

web sitesinden edinebilirsiniz.
Kütüphanem’in daha çok görme engelli kullanıcıya ulaştırılması ve daha da geliştirilmesi için değerli desteğinize ihtiyacımız var.
Kütüphanem’le ilgili bu duyuruyu üye olduğunuz e-posta gruplarında ve sosyal medya platformlarında paylaşmanız halinde bu uygulamanın daha çok kişiye ulaşmasına vesile olacaksınız.
Ülkemize hayırlı olsun, Güle güle kullanınız 
-ModernAssist Proje Ekibi adına:
-Hasan Özdemir.
-Microsoft’ta Yazılım Geliştirme Uzmanı.
Kütüphanem uygulamasının resmî duyurusuna aşağıdan ulaşabilir ve programı indirebilirsiniz.

Kütüphanem’in Deneme Sürümü Yayınlandı!

“Kütüphanem” ile binlerce sesli ve yazılı kitap elinizin altında.
ModernAssist ekibi olarak, engelli bireylerin eğitim, sosyal ve çalışma hayatlarını teknoloji ile değiştirmek için yola çıktık. Bu vizyon ile geliştirdiğimiz Kütüphanem uygulaması ile görme engelli bireyler, zengin içerikli e-kütüphanelere tüm Windows yüklü cihazlarından erişebilirler. Modern ve erişilebilir bir arayüze sahip olan uygulamamızı artık sizlerle buluşturuyoruz. Uygulamayı Windows Mağazasında yayınlamadan önce sizlerle paylaşıp, değerli geribildirimlerinizi aldıktan sonra herkesin kullanımına eksiksiz bir şekilde açmak istiyoruz. Uygulamanın deneme sürümünü indirmek için
bu linke tıklayın.

Kütüphanem, görme engelli bireylerin sesli ve yazılı kitaplara kolaylıkla erişebilecekleri modern bir Windows Mağaza uygulamasıdır. Windows işletim sistemi çalıştıran tüm bilgisayar, tablet ve telefonlarınızdan kullanabileceğiniz bu uygulama, ekran okuyucular ile uyumlu çalışarak, sizlere erişilebilir ve kullanımı kolay bir kitap okuma deneyimi sunar. Klasik yöntemlerle ulaşmakta güçlük çekilen aşağıdaki 3 adıma, Kütüphanem uygulamasıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
·        Kütüphane Seçimi Yapın: Uygulamada bulunan Boğaziçi GETEM kütüphanesi ile 21.000’den fazla kitap elinizin altında. Sonraki sürümlerde ekleyeceğimiz farklı kütüphanelerle de bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz. Bu kütüphanelerden beğendiğiniz kitapları cihazınıza indirebilir, kendi kütüphanenizi oluşturabilirsiniz. İndirdiğiniz kitapları internet erişiminiz yokken dahi dinleyebilirsiniz.
·       Kitap Kataloğunu Keşfedin: Seçtiğiniz kütüphanenin kataloğundaki tüm kitapları dilediğiniz gibi okuyun ya da dinleyin. Ana sayfadaki arama kutucuğundan veya detaylı arama sayfasından bulmak istediğiniz kitaplara kolayca ulaşın.
·       Kaldığınız Yerden Devam Edin: Önceden okumaya başladığınız ve yarım bıraktığınız kitaplarınıza uygulamayı kapatıp açtıktan sonra dahi devam edebilirsiniz.
Düşünce ve önerilerinizi uygulamanın ana sayfadaki geri bildirim seçeneğini kullanarak bize gönderebilirsiniz. Böylelikle sizler için sunduğumuz okuma deneyimini geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz. 
ModernAssist Erişilebilirlik Ekibi