• Gökhan Güngör
  • Bilişim
  • 03 Ekim 2012 Çarşamba
  • Toplam Okunma: 3

YOUTUBE VE BENZERİ SİTELERDEN, SOSYAL AĞLARIMIZDA PAYLAŞIM

 

1.            Youtube’DA paylaşmak istediğiniz linki açın ve pause yaparak sesi kapatın.

2.            Paylaş butonunu bularak tıklayın.

3.            Paylaşmak istediğiniz sosyal ağın linkini veya butonunu tıklayın. Örneğin: “facebook”

4.            Kontrol home tuşlarına birlikte basarak başa gelin. B harfiyle ilk butona gelip, nerede paylaşacağınızı ifade eden yazıyı bulun. örneğin: “zaman tünelinde”, “duvarında”… gibi. Burayı tıklayın ve yine b harfi ve ya oklarla dolaşarak paylaşmak istediğiniz bölümü seçili hale getirin.

5.            Bir altta yer alan, paylaşımın kimlerin görümüne açık olduğunu belirleyeceğiniz yeri de aynı yöntem ile kimlerin görmesini istiyorsanız o seçeneği seçili hale getirerek, ayarlayabilirsiniz. Örneğin: “herkese açık”, “sadece ben”.

6.            E harfi ile bir şeyler yazabileceğimiz yazı alanına gelin.  Kendi yorumunuzu, paylaştığınız link başka bir dildeyse çevirisini buraya yazabilirsiniz. örneğin link “Toddler who is blind uses cane to navigate and learn her world” bunun çevirisini yazar; sonra da açıklamada yazan bölümün çevirisini yazarız. örneğin “Yes, Preschool children can and should use canes!!! Watch to see a child who is totally blind who is 2 years, 4 months use a cane independently as she naviga...” çevirisi

 

Not1: Sayfalardaki yerler güncellemeye göre değişebilir, bu yazı genel çerçeve verme amacı taşımaktadır.

 

Not2: Sayfalarda bulmanız gereken bölümleri, bul veya arama yöntemiyle bulabilirsiniz. ctrl + F tuşlarına birlikte bastıktan sonra açılan pencerede gelecek yazı alanına bulmak istediğiniz kelimeyi yazdıktan sonra enter tuşuna bastığınızda imleciniz, yazılanı içeren öğenin üstüne  gelir. F3 tuşuna basarak bir sonraki yazılanı içeren öğeye imleci taşıyabilir, bu tuş yardımıyla seçenekler arasında dolaşabilirsiniz.