Merhaba değerli Engelsiz Eğitim takipçileri. 2021-2022 Engelsiz Eğitim sezonuuna dair hazırlıklarımızı hemen hemen tamamladık, artık sizinle buluşmak için gün sayıyoruz. Önceki duyurumuzda da belirttiğimiz üzere 8. Sezona Can Deniz Balkaya’nın vereceği Python Programa Dili Eğitimi ile merhaba diyeceğiz. Eğitimlere katılım bağlantısını haftalık programın altında bulabilirsiniz. Pilates dersleri sadece kayıt yaptıranlara açık olacağı için bu dersin katılım bağlantısını derse kayıt yaptıranlara mail yoluyla göndereceğiz. Ayrıca Dünyaya Seslen web sitesinde devam eden teknik çalışmalar nedeniyle eğitim kayıtlarını bir süreliğine sadece Engelsiz Eğitim Youtube Kanalı aracılığıyla sizinle paylaşacağız.

30 KASIM-05 ARALIK 2021 HAFTASI ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI

30 Kasım 2021 Salı: Python Programlama Dili

Can Deniz Balkaya algoritma mantığını, programlama akışını ve python kurulumunu anlatacak.

01 Aralık 2021 Çarşamba: Pilates Egzersiz Sistemi ve Uygulama Eğitimi

Birsen Çoban nefes konusu kapsamında core aktivasyonu, natural omurga-optimal başlama konumunun bulunması, lumbo pelvic stabilizasyonu üzerine çalışma yapacak.

02 Aralık 2021 Perşembe: Her Yönüyle Sağlık

Diyetisyen Aysu Onur dengeli beslenme, vücudumuzun çalışması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin her birinin yeterli alınması ve uygun şekilde kullanılması üzerine sunum yapacak ve katılımcılardan gelecek soruları cevaplandıracak.

04 Aralık 2021 Cumartesi: Latin Alfabe Okuma ve Yazma

Dilek Arpacı yatay, dikey, çapraz, yuvarlak çizgi çalışmaları ve düz yazı yazma teknikleri üzerine çalışma yapacak.

05 Aralık Pazar: İngilizce Konuşma Sınıfı (Conversation Class)

Emine Ortakaya kendini tanıtma, günlük aktivitelerden bahsetme pratikleri yapacak.

EĞİTİMLERE KATILIM YÖNERGELERİ

Engelsiz Eğitim Platformu’na Zoom üzerinden Katılım Bağlantısı:

https://zoom.us/j/92474514417?pwd=RjBQRFF2UUt0eTJHMktqeFF5cUpWZz09

Zoom uygulaması üzerinden “Join” düğmesini kullanarak katılmak isteyenler:

“Meeting ID” alanına: 92474514417 yazın.

“Password” alanına: 1234 yazın.

Zoom uygulamasını kullanmadan cep telefonlarından arama gerçekleştirerek katılmak için telefon numarası: +902169002606,,92474514417#,,,,,,0#,,1234#

Bu bağlantının doğrudan bir mobil cihazdan etkinleştirilmesi sizi direkt oturumlara yönlendirecektir.

Sabit telefonlardan katılmak için telefon: +90 216 900 2606

Numaranın bağlanması ardından girmeniz gereken bilgiler:

Sesli yanıt sisteminden “Meeting ID” bilgisinin istendiğini duyduğunuzda: 924 7451 4417 numaralarını tuşlayın.

Sesli yanıt sisteminden “Passcode” bilgisinin istendiğini duyduğunuzda: 1234 numaralarını tuşlayın.

Not: Her iki bilginin girişlerinin ardından kare tuşuna basmalısınız.

Zoom odasına bilgisayardan katılıyorsanız, sesinizi açıp kapamak için alt A tuşlarına, videonuzu açıp kapamak için alt V tuşlarına basmalısınız. Parmak kaldırmak için alt Y tuşlarını kullanabilirsiniz.

Mobil cihazlarda sesi açıp kapamak için ekranın sol alt kenarındaki Mute veya Unmute olarak değişen düğmeye basmalısınız. Gerek bilggisayar gerekse mobil cihazlardan oturumlara bağlandığınızda, “Mute My Audio” sesinizin açık olduğunu ve düğmeye basıldığında kapatılacağını, “Unmute My Audio” sesinizin kapalı olduğunu, düğmeye basıldığında açılacağını ifade eder.

Bu düğmenin hemen yanında Start My Video veya Stop My Video değişken düğmesi yer almaktadır. Videonuzu açmak ya da kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanmalısınız. “Start My Video” videonuzun kapalı olduğunu ve basıldığında açılacağını, “Stop My Video” videonuzun açık olduğunu, basıldığında kapatılacağını ifade eder.

Oturumlara mobil cihazlar üzerinden katıldığınızda, parmak kaldırmak için ekranın sağ alt kenarındaki “More” düğmesine, ardından “Raise Hand” düğmesine çift dokunmalısınız.

Zoom kullanımıyla ilgili detaylı bilgi için hazırladığımız Zoom Kullanımına İlişkin Temel İpuçları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zoom İOS uygulamasını AppStore, Android uygulamasını Play Store, Windows uygulamasını ise Zoom uygulaması resmî web sitesini kullanarak edinebilirsiniz.

Zoom üzerinden eğitimlere katılım sırasında yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda erişim sorunu yaşarsanız,  dunyayaseslen@gmail.com adresi üzerinden veya Engelsiz Erişim’in sosyal medya kanalları aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimlerimizle ilgili tüm duyuru ve haberleri anlık olarak takip etmek isterseniz Duyuru Grubu bağlantısını kullanarak WhatsAPP grubumuza katılabilirsiniz.

Engelsiz Eğitim Youtube kanalımızı takip etmek ve kanalımıza abone olmak isteyen dostlarımız Engelsiz Eğitim Youtube bağlantısını ziyaret edebilirler.