Merhaba Değerli Engelsiz eğitim Takipçileri,

Geçtiğimiz hafta bir dersimizi daha tamamlayarak bir ilkin sonuna geldik. Latin Harfleri ile Okuma Yazma Dersimizin öğrencileri artık Latin Alfabesine dair her şeyi biliyorlar. Bu dersin katılımcılarına ve Öğretmenimiz Dilek Arpacı’ya çok teşekkür ediyoruz.

Yavaş yavaş eğitim sezonumuz da tamamlanıyor. Bu hafta Emine Ortakaya ile İngilizce Konuşma Sınıfı’nın da son dersini yaparak bu eğitimi de tamamlayacağız. Engelsiz Eğitim Python Programlama Dili Eğitimi ile bir süre daha devam edecek. Python eğitimine dair bilgileri WhatsApp Duyuru Grubumuz üzerinden takip edebilirsiniz.

Emine Ortakaya ile İngilizce Konuşma Sınıfına dair tüm yazılı dokümanları Emine Ortakaya ile İngilizce Konuşma Sınıfı Ders Notları 

bağlantısına tıklayarak edinebilirsiniz.

Can Deniz Balkaya ile Python Programlama Dili Eğitimine dair ders kodlarına ve yazılı dokümanlara 

Python Engelsiz Eğitim 

bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Engelsiz Eğitimle ilgili tüm duyuruları anlık olarak takip etmek isteyen dostlarımız

 Duyuru Grubu 

bağlantısına tıklayarak WhatsApp grubumuza katılabilirler.

15-20 Mart 2022 Haftası Engelsiz Eğitim Programı

15 Mart 2022 Salı: Python Programlama Dili

Can Deniz Balkaya Python’da fonksiyonları anlatacak.

20 Mart 2022 Pazar: İngilizce Konuşma Sınıfı

Emine Ortakaya bir ülke veya şehirde bulunup bulunmadığını sorma ve söyleme pratikleri yapacak.

Bir Önceki Haftaya Ait Eğitim İçeriklerine Erişim Bağlantıları

Python Programlama Dili

Her Yönüyle Sağlık

Latin Alfabe ile Okuma ve Yazma

İngilizce Konuşma Sınıfı

Eğitimlere Katılım Yönergeleri

Engelsiz Eğitim Platformu’na Zoom üzerinden Katılım Bağlantısı:

https://zoom.us/j/92474514417?pwd=RjBQRFF2UUt0eTJHMktqeFF5cUpWZz09

Zoom uygulaması üzerinden “Join (Katıl)” düğmesini kullanarak katılmak isteyenler:

  • “Meeting ID (Toplantı Kimliği veya Kişisel Bağlantı Adınızı Gireceğiniz yazı alanı)” 92474514417 yazın.
  • “Katıl (Join)” düğmesini etkinleştirerek karşınıza çıkan “Meeting Password (Toplantı Parolası” yazı alanına 1234 yazın.

Telefon Yoluyla Bağlanma Seçenekleri

  • Zoom uygulamasını kullanmadan cep telefonlarından arama gerçekleştirerek katılmak için telefon numarası: +902169002606,,92474514417#,,,,,,0#,,1234# Bu bağlantının doğrudan bir mobil cihazdan etkinleştirilmesi sizi direkt oturumlara yönlendirecektir.
  • Sabit telefonlardan katılmak için telefon: +90 216 900 2606

Numaranın bağlanması ardından girmeniz gereken bilgiler:

  • Sesli yanıt sisteminden “Meeting ID” bilgisinin istendiğini duyduğunuzda: 924 7451 4417 numaralarını tuşlayın.
  • Sesli yanıt sisteminden “Passcode” bilgisinin istendiğini duyduğunuzda: 1234 numaralarını tuşlayın.

Not: Her iki bilginin girişlerinin ardından kare tuşuna basmalısınız.

Toplantı Sisteminin Temel İşlevlerini Kullanma Talimatları

  • Zoom odasına bilgisayardan katılıyorsanız, sesinizi açıp kapamak için alt A tuşlarına, videonuzu açıp kapamak için alt V tuşlarına basmalısınız. El kaldırmak için alt Y tuşlarını kullanabilirsiniz.
  • Mobil cihazlarda sesi açıp kapamak için ekranın sol alt kenarındaki mute veya unmute (sesimi aç veya Sesimi Kapat) olarak değişen düğmeye basmalısınız. Gerek bilgisayar gerekse mobil cihazlardan oturumlara bağlandığınızda, “mute my audio (sesimi kapat)” sesinizin açık olduğunu ve düğmeye basıldığında kapatılacağını, “unmute my audio (sesimi aç)” sesinizin kapalı olduğunu, düğmeye basıldığında açılacağını ifade eder.
  • Bu düğmenin hemen yanında “start my video (videomu başlat)” veya “stop my video (videomu durdur) değişken düğmesi yer almaktadır. Videonuzu açmak ya da kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanmalısınız. “Start my video (videomu başlat)” videonuzun kapalı olduğunu ve basıldığında açılacağını, “stop my video (videomu durdur)” videonuzun açık olduğunu, basıldığında kapatılacağını ifade eder.
  • Oturumlara mobil cihazlar üzerinden katıldığınızda, parmak kaldırmak için ekranın sağ alt kenarındaki “more (daha fazla)” düğmesine, ardından “Raise Hand (parmak kaldır)” düğmesine çift dokunmalısınız.

Zoom kullanımıyla ilgili detaylı bilgi için hazırladığımız Zoom Kullanımına İlişkin Temel İpuçları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zoom İOS uygulamasını AppStore, Android uygulamasını Play Store, Windows uygulamasını ise Zoom uygulaması resmî web sitesini kullanarak edinebilirsiniz.

Zoom üzerinden eğitimlere katılım sırasında yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda erişim sorunu yaşarsanız,  dunyayaseslen@gmail.com adresi üzerinden veya derneğimizin sosyal medya kanalları aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.