Değerli Engelsiz Eğitim takipçileri,

Günler haftaları, haftalar ayları kovaladı ve geldik bir eğitim sezonumuzun daha sonuna. Birbirinden zengin ve keyifli içerikler hazırlayarak bize mükemmel bir eğitim sezonu hediye eden eğitimcilerimize, derslerimize misafir olarak bilgi, deneyim ve zamanlarını bizimle paylaşan konuk eğitmenlerimize ve katkı ve katılımlarıyla bizi yalnız bırakmayan, eğitimlerimizi destekleyen siz değerli takipçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Serra Ulusoy ile Erişilebilir Fotoğrafçılık eğitimi kendi gün ve saatinde bir süre daha devam edecek.

Eğitim sürecimizle ilgili görüş, öneri ve geribildirimlerimizi dunyayaseslen@gmail.com adresi aracılığıyla bizimle paylaşmanız, daha eşit, erişilebilir ve engelsiz bir hayat mücadelemizde bize güç katacaktır. Sekizinci sezonumuzda görüşmek üzere.

05-09 NİSAN 2021 HAFTASI ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI

05 Nisan 2021 Pazartesi: Armoni ve Müzik Teorisi Eğitim Programı

Kerim Altınok, konukları Özgür Altınok ve Ömer Zeki Urhan eşliğinde Jaz armonisi ve Türk müziği makamları üzerine kurulan armoniden söz edecek ve eğitim programını tamamlayacak.

06 Nisan 2021 Salı: Mutfakta Erişilebilir Yöntemler Eğitim Programı

Elif Ünver Çırpan, konuğu Selin Kutucular ile servis etme, sunum teknikleri ve sofra hazırlama üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirecek.

07 Nisan 2021 Çarşamba: Android Erişilebilirliği Eğitim Programı

Sarper Arıkan, TalkBack ile nesne tanıma uygulamalarına erişim konusunu işleyecek. Ardından Talkman ekran okuyucusu ve TalkBack ekran okuyucusu karşılaştırması yapacak ve eğitim programını tamamlayacak.

08 Nisan 2021 Perşembe: Erişilebilir Fotoğrafçılık Eğitim Programı

Serra Ulusoy, kameralarını açabilen katılımcılar ile interaktif pratik fotoğrafçılık dersi yapacak.

09 Nisan 2021 Cuma: Mutfakta Erişilebilir Yöntemler Eğitim Programı

Dilek Başar Açlan ve Nurşen Sunar Korkmaz, yemek sonrası temizlik yapmada erişilebilir yöntemlerin neler olabileceğine dair bilgi ve deneyim paylaşımında bulunacak ve eğitim programını tamamlayacak.

BİR ÖNCEKİ HAFTAYA AİT EĞİTİM İÇERİKLERİNE ERİŞİM BAĞLANTILARI

Can Deniz Balkaya ve Engin Yılmaz ile Online Toplantı Platformları

Kerim Altınok ile Armoni ve Müzik Teorisi

Dilek Başar Açlan ve Nurşen Sunar Korkmaz ile Mutfakta Erişilebilir Yöntemler

Serra Ulusoy ile Erişilebilir Fotoğrafçılık

EĞİTİMLERE KATILIM YÖNERGELERİ

Engelsiz Eğitim Platformu’na Zoom üzerinden Katılım Bağlantısı:

https://zoom.us/j/92474514417?pwd=RjBQRFF2UUt0eTJHMktqeFF5cUpWZz09

Zoom uygulaması üzerinden “Join” düğmesini kullanarak katılmak isteyenler:

“Meeting ID” alanına: 92474514417 yazın.

“Password” alanına: 1234 yazın.

Zoom uygulamasını kullanmadan cep telefonlarından arama gerçekleştirerek katılmak için telefon numarası: +902169002606,,92474514417#,,,,,,0#,,1234#

Bu bağlantının doğrudan bir mobil cihazdan etkinleştirilmesi sizi direkt oturumlara yönlendirecektir.

Sabit telefonlardan katılmak için telefon: +90 216 900 2606

Numaranın bağlanması ardından girmeniz gereken bilgiler:

Sesli yanıt sisteminden “Meeting ID” bilgisinin istendiğini duyduğunuzda: 924 7451 4417 numaralarını tuşlayın.

Sesli yanıt sisteminden “Passcode” bilgisinin istendiğini duyduğunuzda: 1234 numaralarını tuşlayın.

Not: Her iki bilginin girişlerinin ardından kare tuşuna basmalısınız.

Zoom odasına bilgisayardan katılıyorsanız sesinizi açıp kapamak için “Alt A” tuşlarına, videonuzu açıp kapamak için “Alt V” tuşlarına basmalısınız. Parmak kaldırmak için “Alt Y” tuşlarını kullanabilirsiniz.

Mobil cihazlarda sesi açıp kapamak için ekranın sol alt kenarındaki “Mute” veya “Unmute” olarak değişen düğmeye basmalısınız. Gerek bilggisayar gerekse mobil cihazlardan oturumlara bağlandığınızda “Mute My Audio” sesinizin açık olduğunu ve düğmeye basıldığında kapatılacağını, “Unmute My Audio” sesinizin kapalı olduğunu ve düğmeye basıldığında açılacağını ifade eder.

Bu düğmenin hemen yanında “Start My Video” veya “Stop My Video” değişken düğmesi yer almaktadır. Videonuzu açmak ya da kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanmalısınız. “Start My Video” videonuzun kapalı olduğunu ve basıldığında açılacağını, “Stop My Video” videonuzun açık olduğunu ve basıldığında kapatılacağını ifade eder.

Oturumlara mobil cihazlar üzerinden katıldığınızda parmak kaldırmak için ekranın sağ alt kenarındaki “More” düğmesine, ardından “Raise Hand” düğmesine çift dokunmalısınız.

Zoom kullanımıyla ilgili detaylı bilgi için hazırladığımız Zoom Kullanımına İlişkin Temel İpuçları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zoom İOS uygulamasını AppStore, Android uygulamasını Play Store, Windows uygulamasını ise Zoom uygulaması resmî web sitesini kullanarak edinebilirsiniz.

Zoom üzerinden eğitimlere katılım sırasında yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda erişim sorunu yaşarsanız  dunyayaseslen@gmail.com adresi üzerinden veya Engelsiz Erişim’in sosyal medya kanalları aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimlerimizle ilgili tüm duyuru ve haberleri anlık olarak takip etmek isterseniz Duyuru Grubu bağlantısını kullanarak WhatsAPP grubumuza katılabilirsiniz.

Engelsiz Eğitim Youtube kanalımızı takip etmek ve kanalımıza abone olmak isteyen dostlarımız Engelsiz Eğitim Youtube bağlantısını ziyaret edebilirler.