§         Evlerimizde rahat ve sorunsuz yaşamak için evimizin yerleşik düzeni son derece rahat ve pratik olmalıdır. Buna bağlı olarak örneğin evlerimizdeki yer tabanlarının kaygan ve çizilebilir olmaması; eğer kaygan ise üstüne altı kaymayan halılar serilmesi serilen halıların kolay silinebilir olması çok açık renkte olmaması ve leke tutmama özelliğine sahip olması gerekmektedir.

§         Oturma salonlarımız ise son derece rahat eşyalarla döşenmeli toz ve kir göstermeyen oturma grupları ve yemek oda takımları kullanılmalıdır.

§         Evlerimizde yürümemizi engelleyecek, temizlik yaparken zorlanacağımız sehpa aksesuar ve süsü gibi şeylerin fazlalığından kaçınılmalıdır.

§         Eşyalarımızın son derece rahat kullanılabilir objelerden olmasına özen gösterilmelidir.

§         Evlerimizdeki vestiyer ve gardolapların sürgülü kapaklarla dizayn edilmesi bizlerin dolap kapaklarına çarpmamızı engelleyecek güzel bir avantajdır. Dolaplara kaygan olmayan ve leke tutmayan örtüler serilmeli eşyalar özenle ve düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir.

§        Sevgili arkadaşlar evlerimizin temizliğini yaparken terlik giymeden evlerimizi süpürmeli, ailelerimiz tarafından denenmiş, kolay leke çıkartıcı, güzel kokulu, iyi markalı deterjanlar kullanılmalıdır.